Процес рецензування

Редколегія читає всі отримані рукописи. Щоб заощадити час авторів і рецензентів, тільки ті статті, які відповідають редакційним критеріям, направляються на рецензування. Одним із головних критеріїв є оригінальність тексту, який перевіряється на автентичність за допомогою програми «Etxt-Aтиплагіат».

Вибір рецензентів

Вибір рецензентів дуже важливий для процесу публікації, тому ми вибираємо їх, ґрунтуючись на багатьох факторах. Наприклад, ми намагаємося не звертатися до людей, які повільно працюють, не приділяють належної уваги роботі або не обґрунтовують свої погляди, будь вони жорсткими або м'якими. Рецензенти повинні розуміти, що їх повідомлення містять конфіденційну інформацію і ставитися до неї відповідно.

Написання рецензії

Всі рукописи, що отримані редколегією «Наукових записок», для проведення рецензування направляються щонайменше двом незалежним рецензентам, відібраним редколегією. Автори також можуть запропонувати підходящих незалежних рецензентів. Журнал з розумінням ставиться до подібних прохань і зазвичай цінує їх, але редактор залишає за собою право остаточного вибору рецензентів. Основна мета рецензування - надати редакторам інформацію для прийняття рішення про публікацію. Рецензія також повинна містити рекомендації авторам щодо поліпшення статті. Негативна рецензія повинна максимальною мірою вказувати авторам на слабкі місця рукопису, щоб ті автори, чиї роботи були відхилені, розуміли, на чому ґрунтувалося це рішення, і побачили, що можна зробити, щоб поліпшити рукопис.

Анонімність

Ми не відкриваємо особи рецензентів авторам або іншим рецензентам, за винятком тих випадків, якщо рецензенти самі просять вказувати ім'я. В іншому випадку, ми вважаємо за краще, щоб рецензенти залишалися анонімними як на час проведення рецензування, так і після.

Етика і безпека

Редактори «Наукових записок» можуть звертатися за порадою до технічних редакторів чи інших спеціалістів не тільки щодо отриманих рукописів, але і по будь-якому аспекту, що викликає сумніви. У всіх випадках, остаточне рішення про публікацію є відповідальністю редакції журналу.